ממיה ח׳ליפה ועד סטאלין – בוריס גורליק

ממיה ח׳ליפה ועד סטאלין – בוריס גורליק

בוריס גורליק מתארח במרד החליפים! פרק #51 של מרד החליפים והפעם אירחתי את בוריס גורליק. בוריס הוא המארח של הפודקאסט הנפלא שנקרא ״השבוע במזרח התיכון״. בנוסף לפודקאסט בוריס הוא גם מדען חוקר נתונים בעל קריירה עשירה ומגוונת. הסיבה ״הרשמית״ שבגינה התכנסנו ועליה רצינו לדבר היא תופעת הפורנו בעולם הערבי.

רצינו לדבר על התופעה ועל המאפיינים שלה, לבוריס היו תובנות מעניינות מאוד בנושא הזה בתור חוקר נתונים. מסתבר שחוקרי נתונים חוגגים בעולמות האלה של הבידור למבוגרים. מפורנו השיחה גלשה לשלל נושאים שונים, דיברנו על ישראל והסכסוך הישראלי הפלסטיני, על ההיסטוריה והתרבות של השכונה שלנו וגם (איך לא?) -על סטאלין, רודנות וברית המועצות.

גבירותיי ורבותיי, אני שמח מאוד להציג לכם את אחד האנשים שתמיד הכי כיף לי לדבר איתו: בוריס גורליק האחד והיחיד, האזנה נעימה.

חלק 1 – מי הוא בוריס גורליק?

בפרק זה של מרד החליפים נעסוק בסיפורו האישי והמקצועי של בוריס גורליק. נתחיל ברקעו המשפחתי והתרבותי, מהמקום שבו נולד וגדל, דרך השכלתו האקדמית ועד להתמקצעותו בתחומי המחקר שלו. נתאר את המוטיבציה שלו להתמקד במזרח התיכון, הכוללת גם את ההשפעות הפרטיות והפרופסיונליות שהובילו אותו לבחור בתחום זה. נדון בתרומתו המשמעותית לחקר המזרח התיכון ואיך עבודתו השפיעה על ההבנה שלנו את האזור הזה.

בנוסף , “השבוע במזרח התיכון” – הפודקאסט שמחדש

בפרק זה נצלול לעומקו של הפודקאסט “השבוע במזרח התיכון“. נתאר את היווסדותו של הפודקאסט ואת מטרותיו העיקריות. נתמקד באופן שבו הוא מנתח ומציג את האירועים החמים והמרכזיים באזור, תוך הדגשה על השילוב של נתונים אמפיריים וניתוח מעמיק. נפרט על כמה מהדיונים המרכזיים שהתקיימו בפודקאסט, כולל נושאים כמו הפוליטיקה, התרבות, והסוציולוגיה של המזרח התיכון. נסביר כיצד הפודקאסט מצליח להביא פרספקטיבה חדשה ומעמיקה על אירועים ותהליכים במזרח התיכון, תוך כדי שילוב דעות מומחים וניתוחים.

חלק 2 – פורנוגרפיה בעולם הערבי – תובנות וגילויים

בחלק זה, נדון בנושא של פורנוגרפיה בעולם הערבי, כפי שהוצג בפודקאסט. נבחן את התופעה מזוויות שונות, כולל ההיבטים החברתיים, התרבותיים והמשפטיים. נפרט את האתגרים והקונפליקטים הקיימים בנושא זה בתוך החברה הערבית, ואיך הם משפיעים על הצגתו וקבלתו של תוכן פורנוגרפי. נדון גם בשינויים ובהתפתחויות האחרונות בתחום זה.

חלק 3 – ההיסטוריה והפוליטיקה של ברית המועצות

בפרק זה נתמקד בהשפעת ברית המועצות על העולם, דרך עיניו של בוריס. נחקור את ההיסטוריה והמדיניות של ברית המועצות, ואיך הן השפיעו על חיי היום יום ועל התרבות באזור. נבחן את תפקידה של המלחמה הקרה בעיצוב הזהות התרבותית והפוליטית במזרח התיכון, ונעמיק בתובנות ובחוויות אישיות של בוריס מתקופה זו.

חלק 4 – תרבות וחברה במזרח התיכון – תובנות מהפודקאסט

בחלק זה נתמקד בדיונים שעסקו בתרבות ובחברה במזרח התיכון, כפי שהתבטאו בפרק. נדון בקשיים ובהזדמנויות שנפתחו לפני האזור בעידן המודרני, ובאופן שבו הם משפיעים על התפתחותו. נציג את הדרכים בהן התרבות המזרח תיכונית מתמודדת עם מגוון קונפליקטים פנימיים וחיצוניים, ואיך זה משפיע על הזהות התרבותית של תושבי האזור.

המזרח התיכון בוריס גורליק מרד החליפים

מסקנות ומחשבות להמשך

בחלק האחרון של הפרק, אנו מסכמים את הנקודות המרכזיות שנדונו בפודקאסט ואת התובנות העיקריות. נדון בהשפעות של הנושאים השונים שעלו בדיון על המאזינים ועל החברה בכללותה.

לפרקים נוספים בפודקאסט “מרד החליפים” – לחצו כאן.

חליפה סלח חליפה

תוכן עניינים

דילוג לתוכן