מרד החליפים

פרק #50 – ברוכים הבאים למחילת הארנב – יריב המר

מחילת הארנב – יריב המר מתארח בפרק מיוחד של מרד החליפים! שלום וברוכים הבאים לפרק #50 של מרד החליפים, הפעם זכיתי לארח את יריב המר. יריב הוא עיתונאי חוקר, כותב בטור אישי לעיתון ,״בראשית״ ואחד המנהלים של ערוץ היוטיוב המעולה False PosiTV Podcast. יריב מביא איתו ראיית עולם מעניינת עם זווית שאנחנו לא רגילים לראות בד״כ. לפי התפיסה של יריב, בעולם ישנם גורמים מאוד חזקים ורבי השפעה  הם כל כך עוצמתיים שהם יכולים להתערב בעניינים הפרטיים של מדינות, ובמקרה של סרי לנקה גם להביא אותה למצב של פשיטת רגל תוך מעט זמן.

מי הם אותם גורמים? ואיזה אג׳נדות הם מקיימים?  אם אתם מרגישים שהדברים בעולם לא עושים סדר, ואתם הולכים לאיבוד בין מהדורת חדשות אחת לשנייה. אז אני מציע לכם להאזין לשיחה הזאת עם יריב שמציע פרשנות מעניינת וחדשה על כל מה שקורה סביבנו.  אינפלציה, קורונה, משבר אקלים, משבר מזון, ריקולים במפעלים, בעיות בשרשרת האספקה, מלחמת רוסיה אוקראינה.  כל אלה הם, לשיטתו של יריב, הם חלק מאותו הדבר.  גבירותיי ורבותיי,  אני מתרגש ושמח להביא לכם את הפרק הכי נועז שיצא לי להקליט.  לא הייתי יכול למצוא בן שיח יותר טוב מיריב לדבר על הדברים שדנו בהם בפרק.  יריב המר האחד והיחיד!  תתכוננו לצלילה עמוקה.  האזנה נעימה

ברוכים הבאים למחילת הארנב עם יריב המר

בפרק המרתק הזה של מרד החליפים, חליפה ויריב נפגשים לשיחה על עולם התקשורת, הפוליטיקה, והשפעתם על החברה המודרנית. השיחה חושפת תובנות מעמיקות על האופן שבו התקשורת משפיעה על תפיסת המציאות ועל ההשפעה המקיפה שלה על דעת הקהל.

ההשפעות של תקשורת ומדיה

החלק הראשון פותח בדיון על התקשורת והמדיה הממסדית, ומציג את האופן שבו הן נותנות צורה לדיון הציבורי. בחלק זה דנים חליפה ויריב בשאלות כגון: איך התקשורת יוצרת מציאות? ומה השפעתה על הפוליטיקה ועמה השפעתה על הפוליטיקה ועל החברה בכללותה. הדיון מתפתח לבחינת התקשורת האלטרנטיבית והשפעתה הגוברת, תוך דגש על חשיבותה ביצירת דיון ציבורי מגוון ורב-קולי.

יריב המר
מחילת הארנב
מרד החליפים

ניתוח המציאות דרך עדשת יריב המר

בחלק זה של הפרק מדובר על הניתוחים והתפיסות של יריב, ועל נושאים שונים שהועלו בשיחה. בין היתר ניתוח של משברים עכשוויים והשפעתם על החברה.

המאבק על זכויות וחופש

חלק זה מתמקד בדיון על השפעות של נושאים כמו משבר הקורונה על זכויות האדם וחופש הביטוי, והתייחסות לתפקיד הממשלה והתקשורת בהם.

תפיסת עולם שונה

בחלק זה של הפרק, השיחה סובבת סביב תפיסות עולם שונות, כולל תיאוריות שונות, חשיבותה של חשיבה ביקורתית ובדיקת מקורות מידע.

השפעות עולמיות ומקומיות

בחלק האחרון, מתמקדת השיחה בהשפעות גלובליות והדרך שבה הן מתגלמות ברמה המקומית. ניתוח של אירועים עולמיים והשפעותיהם המקומיות, תוך קשר לנושאים רלוונטיים שנדונו בפודקאסט.

לסיכום, הפרק מציג מסקנות רבות בנושא אתגרים תקשורתיים ופוליטיים בעידן המודרני, ומאתגר אתכם, הקוראים והמאזינים, להיות פעילים וביקורתיים בנוגע למידע שאתם נתקלים בו.

לפרקים נוספים לחצו כאן.

חליפה סלח חליפה

יריב המר מחילת הארנב מרד החליפים

תוכן עניינים

יריב המר מחילת הארנב מרד החליפים
דילוג לתוכן