מרד החליפים

001 פשוט להבין אנשים – דניאל כהן

הלו היברוס אנד שיברוס וברוכים הבאים לעוד פרק במסע של מרד החליפים, הפעם בפודקאסט הייתה לי הזכת לפגוש יזם צעיר ומעורר השראה במיוחד – דניאל כהן. דניאל הוא בחור צעיר ששאף מגיל צעיר להפוך ליזם. בראיון הוא מספר איך פציעה גופנית שינתה את חייו וגדעה את חלום הכדורגל המקצועני עליו חלם ואילצה אותו לשנות כיוון אל עבר עולם העסקים. דניאל לא הגיע מבית של אנשי עסקים ולא היה לו שום רקע שהכין אותו לקראת המשימה שהוא ייעד לעצמו, כל מה שהיה לו הוא מטרה והרצון העז שלו להגשים את המטרה הזאת. כך שאי אפשר שלא להתרשם מהבחור, שיחד עם שותפו עומרי דן הקימו את 001- חברה שמלמדת אנשים איך להבין אנשים ואיך להניע אותם. הרעיון של המיזם שלהם הוא לקחת ידע מעולמות התוכן של הפעילות המודיעינית כמו השב״כ, יחידה 504 והמוסד ולהביא אותן לפרקטיקות יומיומיות ואל עולם העסקים. בשיחה דניאל מספר את הסיפור של המיזם, מרגע הרעיון ועד לשלבי הביצוע. הוא מספר על הקשיים, כמו העובדה שברגע שהם התחילו לעבוד על התוכנית – הקורונה התפרצה והעיפה להם את כל התוכניות העסקיות מהחלון. איך בכלל משכנעים רכזי שב״כ לבוא לעבוד אצלך ואיך זה משפיע עליך לעבוד עם אנשים שכל חייהם הם עסקו בהפעלה של אנשים אחרים וביצוע מניפולציות. אין ספק שהשיחה הזאת היא מרתקת, הסיפור מאחוריה הוא סיפור של יזם כריזמטי וחדור מטרה שמביא איתו לא רק את סיפור ההצלחה אלא הסיפור של הקשיים, עם השותף, עם הבת זוג, המשפחה, החברה וכל שאר התיקים שאנחנו צריכים לסחוב בדרך אל ההגשמה העצמית. בקיצור, תתכוננו לקבל זריקת עידוד אמיצה במיוחד מבחור מיוחד במינו. אז גבירותיי ורבותיי, הרשו לי להציג בפניכם את הבחור הכל כך מיוחד במינו. הוא מבריק, הוא חדור מטרה והוא אמיץ בצורה יוצאת דופן. דניאל כהן גבירותיי ורבותיי, קישורים לפרק תמצאו בתגובה הראשונה. וכמובן, אם אתם מוצאים ערך בפרק – אשמח שתשתפו אותי בתגובות ובלייקים כדי לעזור לי לנצח את האלגוריתם של יוטיוב. ואם אתם מרגישים נדיבים במיוחד – אז תפיצו את הלינק למי שאתם חושבים שזה עלול להיות רלוונטי עבורו.   האזנה נעימה

דניאל כהן – על המשבר האישי והמעבר ליזמות

דניאל, בחור צעיר ושאפתני, פותח את הפרק בסיפור על חלום הילדות שלו להפוך לכדורגלן מקצועי, אך פציעה חמורה שינתה את כל מסלול חייו. במקום להתמודד עם התסכול והכישלון, הוא החליט לקחת את חייו לכיוון חדש – יזמות. למרות שלא גדל בבית עם רקע עסקי, דניאל החליט שהוא רוצה להצליח כלכלית והתחיל להשקיע בהתפתחות אישית ועסקית.

דניאל כהן
קורס 001
יזמות
דניאל כהן – 001

בניית קהילת יזמים

בהמשך הפרק דניאל מתאר איך הוא התחיל לבנות קהילה של יזמים צעירים, מאותם אנשים שמצאו את עצמם במצב דומה לשלו, אנשים שאפתנים אך חסרי מערכת מקיפה ותומכת. דניאל יזם מפגשים וסדנאות, שבהם חלק ידע רב והתמודדויות עם הקשיים בתחום היזמות, מה שלבסוף הביא להקמתה של 001.

המעבר לעולם העסקי – פיתוח 001

דניאל ועומרי זיהו שיש צורך בשוק בהבנת אנשים וניהול תקשורת בין אישית, הם התמקדו ביצירת מוצר שמשלב ידע מעולם המודיעין. 001 היא חברה שמלמדת אנשים איך להבין ולהניע אחרים, מתוך הנחה שהכישורים האלו קריטיים להצלחה בכל תחום. הם פיתחו קורס 001 פרונטלי ודיגיטלי והתמודדו עם אתגרים רבים, כולל גיוס משאבים והתמודדות עם ספקות.

האתגרים וההצלחה

בחלק הזה בפרק, דניאל מסביר איך הם התמודדו עם הקשיים והספקות. הוא מדגיש את חשיבות האמונה בעצמו ובדרך שבחר, וכיצד זה הניע אותו לפעול ולהתמיד במטרתו. הוא מתאר גם את הרגעים של תסכול, אך גם את ההצלחות והשביעות רצון שהגיעו אחרי המאמץ הרב.

סיפורו של דניאל כהן מהווה מקור השראה לרבים בעולם היזמות. הוא הפך מהתמודדות עם פציעה במגרש הכדורגל ליזם מוביל עם חזון לשנות את עולם העסקים. התהליך שדניאל כהן עבר, מהקמת קהילת יזמים צעירים ועד להקמת קורס 001, חברה חדשנית בתחומה, מדגים את חשיבות הנחישות, העמידה בפני אתגרים והיכולת לראות הזדמנויות בכל מצב בעולם העסקים.

דניאל ועומרי, בשיתוף פעולה ובאמונה משותפת בדרכם, הצליחו לפתח תכניות לימוד שמשלבות תובנות מתחום המודיעין לעולם האזרחי, תוך התמודדות עם ספקות ואתגרים רבים בדרך. הם מדגימים כיצד אמונה בעצמם, פתיחות ללמידה והתמדה יכולים להביא להצלחה גם בתנאים לא פשוטים.

המסע של דניאל מזמין אותנו להתבונן בפוטנציאל הטמון בכל אחד מאיתנו להתמודד עם כישלונות, להתמודד עם פחדים ולהמשיך לצעוד קדימה אל מול המטרה, גם כאשר הדרך נראית מורכבת. סיפורו מלמד אותנו על חשיבות הנחישות, התמיכה החברתית, והכוח שבשיתוף פעולה ובחלומות משותפים. דניאל ועומרי הפכו את חזונותיהם למציאות, ומספקים דוגמה מעוררת השראה ליזמים ולכל מי שמעוניין להפוך את החלומות שלו למציאות.

לפרקים נוספים במרד החליפים לחצו כאן.

חליפה סלח חליפה

דניאל כהן קורס 001 יזמות

תוכן עניינים

דניאל כהן קורס 001 יזמות
דילוג לתוכן