מרד החליפים

Calling my angels – נוה רחמן ויוגב לוי

יוגב לוי ונוה רחמן מגיעים למרד החליפים! הלו היברוס אנד שיברוס, ברוכים הבאים לעוד פרק במסע של מרד החליפים.

הפעם בפודקאסט פתיח קצת שונה שכן אני עומד להציג לכם את שני הראיונות הבאים. לאחרונה הייתי עסוק בהכנות לקראת ריטריט ויפאסנה בן 11 יום שאני יוצא אליו בסוף החודש. וזה יהיה הפתיחים לפרקים שיעלו בזמן שלא אהיה כאן. אנחנו מתחילים עם הפודקאסט המעולה עם נוה רחמן ויוגב לוי. חלקכם ודאי זוכרים את הראיון הראשון שלי עם נוה, לוחם סיירת מטכ”ל שנפצע במהלך שירותו והיום הוא מנסה להשתקם מהפציעה ההיא.

מאז שהקלטתי את הפרק עם נוה חיכיתי להזמין אותו שוב פעם והנה הסתדרו הכוכבים במקומם והפעם הוא הגיע עם חברו יוגב לוי, מי שהיה מפקד צוות ביחידת עוקץ ומי שבעצמו מתמודד עם משימת השיקום מהשירות הצבאי. שניהם הגיעו לדבר על פרויקט מיוחד שהוא שיתוף פעולה בין עמותת “אחים לחיים” ובין בית ספר רימון למוזיקה שבמסגרתו מורים וסטודנטים של רימון מלויים לוחמים ביצירה משותפת.

התוצאה של הפרויקט היא אלבום שיצא בקרוב, וכמו שתשמעו מהביצועים שקיבלנו בראיון מדובר ביצירות מהממות. תחפשו את הלינקים לפרויקט או חפשו “אחים לחיים” בגוגל – שווה הצצה. זה היה פרק חשוף ועמוק מאוד של שלושה גברים שחולקים חוויה משותפת בתור גברים, לוחמים ופצועים כל אחד בדרכו שלו.

מפה יש לי רק להגיד תודה ליוגב ונוה על המפגש המדהים הזה שהביא איתו נוכחות מיוחדת במינה עבורי, זה מפגש שילווה אותי עוד המון זמן. בנוסף לכל הטוב הזה יש לנו פודקאסט עם חברים היקר אוהד מימרן. אוהד הוא סטנדאפיסט שהגיע לעסוק בסטדנטאפ אחרי שנים של עבודה בתור מורה במערכת החינוך.

בשיחה עם אוהד, שהפך להיות חבר טוב לאחר שעשינו מידברן יחד באוקטובר האחרון, הוא מספר איך הוא הגיע לעסוק בסטנדאפ ממקום של משבר אישי כאשר הוא נפל קורבן לתרמית שגזלה ממנו סכום כסף גדול. תמיד טענתי שסטנדאפיסטים הם הפילוסופים הכי טובים, הם פשוט עושים את מה שפילוסופים עושים רק שהם עושים את זה בהנגשה יותר מוצלחת לטעמי. אז אין פלא שהשיחה בינינו גלשה גם למחוזות החשיבה הביקורתית על החברה שלנו, על מערכת החינוך שלה ועל מה אנחנו מורישים לילדים שלנו.

אני מזהיר אותכם שאתם הולכים להתאהב באיש מתוק מאוד, ממליץ לכולם ללכת לראות את ההופעה שלו: ההנאה מובטחת. אני בטוח הולך להתגעגע אליכם ועוד לא הספקתי לעזוב ואני כבר מתגעגע לאולפן ולחזור ולהקליט. בינתיים, אתם יכולים להזמין מהמדבקות של מרד החליפים.

עיצבתי רשימה של מדבקות בעיצובים שונים בהשראת הלוגו של מרד החליפים עם משפטים מתוך דיטצייה של אהבה ואישור עצמי שאני מאוד מתחבר אליה. את המדבקות הכנתי אחרי שהבנתי ששנים היה לי קשה להיות במקום של אהבה עצמית וחמלה כלפי עצמי על דברים שאני חושב ומרגיש. המידטציה הזאת עוזרת לי למצוא את כוכב הצפון האישי שלי, להזכיר לעצמי לבחור באהבה וכדי לבחור באהבה כדאי להתחיל באהבה עצמית. קישר למדיטציה עצמה יהיה בתיאור של הפרקים, ומי שמעוניין לקבל מדבקות עד הבית ועל הדרך לתמוך בפודקאסט מוזמן ליצור איתי קשר. אז זהו חברים, להתראות מהעבר השני של הויפאסנה. נמסטה לכולם.

האזנה נעימה!

Calling my angels – נוה רחמן ויוגב לוי

Calling my angels
נוה רחמן
יוגב לוי
מרד החליפים

Calling my angels – נוה רחמן ויוגב לוי

מבוא

בפרק זה, חליפה מראיין את נווה רחמן, לוחם לשעבר בצה”ל שמתמודד עם פוסט-טראומה, ואת יוגב לוי, מפקד צוות ביחידת עוקץ שגם הוא מתמודד עם אתגרי השיקום מהשירות הצבאי. נסקור את הנושאים המרכזיים שעלו בשיחה ונעמיק בתובנות שנוה ויוגב חלקו על חוויותיהם האישיות, תהליך השיקום והשפעות השירות הצבאי על חייהם האזרחיים.

חלק 1 – רקע והיכרות

בחלק זה של הפרק, חליפה מציג את המרואיינים ואת הרקע האישי שלהם. נווה רחמן, שנפצע במהלך שירותו הצבאי ונמצא בתהליך שיקום ממושך, משתף את סיפורו האישי והקשר שלו עם יוגב לוי, מפקד צוות ביחידת עוקץ שגם הוא מתמודד עם פוסט-טראומה. השיח סובב סביב ההיכרות שלהם והקשר המיוחד שנוצר ביניהם בעקבות הפרויקט המוזיקלי “אחים לחיים”.

חלק 2 – פרויקט המוזיקה “אחים לחיים” ובית ספר רימון

בחלק זה, נווה ויוגב מספרים על פרויקט המוזיקה המיוחד בו הם משתתפים בשיתוף פעולה עם בית ספר רימון. השיח מדבר על המטרות של הפרויקט, שהוא שיתוף פעולה בין עמותת “אחים לחיים” לבית ספר רימון למוזיקה. בפרויקט זה, מורים וסטודנטים מרימון מלווים לוחמים בתהליך יצירה משותפת, והתוצאה היא אלבום מוזיקלי שעומד לצאת בקרוב. הם מדגישים את התרומה הגדולה של המוזיקאים בפרויקט ואת החשיבות של התהליך המוזיקלי עבור הלוחמים המשתקמים.

חלק 3 – חוויות אישיות ותהליך השיקום

נווה ויוגב משתפים את חוויותיהם האישיות מהשירות הצבאי והתמודדות עם פוסט-טראומה בחיי היום-יום. השיח סובב סביב הקשיים שהם חווים בתהליך השיקום ואיך הפרויקט המוזיקלי עוזר להם להתמודד עם הפצעים הנפשיים. נווה מתאר את השיקום האישי שלו, בעוד יוגב מדבר על החוויות הקשות מהשירות והאתגרים שהוא מתמודד איתם עד היום.

חלק 4 – השפעת השירות הצבאי על החיים האזרחיים

בחלק זה, השיח מדבר על ההשפעה המתמשכת של השירות הצבאי על החיים האזרחיים של נווה ויוגב. הם מתארים את המעבר הקשה לחיים האזרחיים ואת ההתמודדות עם פוסט-טראומה שמשפיעה על חיי היום-יום. הם מדברים על התמיכה החברתית והמשפחתית שקיבלו וכיצד היא עוזרת להם בתהליך השיקום. הנושא המרכזי הוא ההבנה שהשירות הצבאי משאיר חותם עמוק על החיים האזרחיים והצורך בתמיכה מתמשכת כדי להתמודד עם האתגרים הנפשיים.

חלק 5 – השיח על גבריות ולחימה

השיח בחלק זה סובב סביב המשמעות של להיות לוחם והשיח הפנימי שנוצר בעקבות השירות הצבאי. נווה ויוגב מדברים על הקונפליקט הפנימי שהם חווים בין ההגדרה העצמית כלוחמים לבין הרצון להשתקם ולהתמודד עם הפצעים הנפשיים. הם מציעים דרכים חדשות להתמודד עם הקשיים הפנימיים ומדברים על החשיבות של קבלת תמיכה מקצועית ונפשית.

סיום

בסופו של הפרק המרתק, נווה ויוגב מדברים על החשיבות של הפרויקט “אחים לחיים” ועל התרומה שלו לתהליך השיקום שלהם. השיח מדבר על הצורך בהבנה חברתית רחבה יותר לפוסט-טראומה ועל החשיבות של תמיכה חברתית ומשפחתית מתמשכת. הם מסיימים בקריאה לפעולה להכיר את הפרויקט ולתמוך בו כדי לעזור ללוחמים נוספים להתמודד עם האתגרים הנפשיים שלהם.

לפרקים נוספים בפודקאסט “מרד החליפים” – לחצו כאן.

חליפה סלח חליפה

Calling my angels נוה רחמן יוגב לוי מרד החליפים

תוכן עניינים

Calling my angels נוה רחמן יוגב לוי מרד החליפים
דילוג לתוכן